Facebook tarihinin en büyük skandalı olarak konuşuluyordu Cambridge Analytica’nın ardından Facebook kullanımında düşüş bekleniyordu. Fakat beklenenin tam tersi oldu ve Goldman Sachs’ın müşterileriyle paylaştığı ComScore verilerine bakıldığında Facebook’un kullanım oranında artış var.

Skandalın en fazla konuşulduğu Nisan ayında geçen yıla oranla Amerika’daki mobil kullanıcı oranı %7 oranında artış gösterildi. Kullanıcı sayısı 188,6 milyona yükseldi. Aynı dönemde Facebook’ta geçirilen zaman süresinde de artış bulunuyor.

Facebook için paylaşılan iyi haberler bunlarla sınırlı değil. Deutsche Bank’ın paylaştığı bilgilere göre testler sonucunda silinen 583 milyon sahte hesabın hedef kitleye erişimi engellemedi. Silinen binlerce hesaba rağmen dünya genelinde erişim hedeflemelerinde de artış bulunuyor.

Mart ayında ortaya çıkan skandal sonrasında Facebook hisselerinde ciddi oranda düşme yaşanmıştı. Facebook bu sorunu da aşmış gibi görünüyor. Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, bu hafta içinde Avrupa Parlamentosu’nun milletvekilleri ile karşı karşıya gelerek sorgulanacak.

Facebook’un kişisel bilgilerim gizliliği ile ilgili ortaya çıkan tüm haberlerinin ardından kullanıcıların hiçbir tepki göstermemiş olması ise akılları karıştırdı.

GÖZAT!  Facebook'dan Yeni Bir Kampanya!