Instagram, uygulama içinde belirli konulara, markalara, kişilere vb. dair güncellemeleri takip edebileceğiniz bir grup mesajlaşma fonksiyonu olan “Instagram Kanalları” adlı yeni bir özellik sunmaya başlıyor.

Mark Zuckerberg’in en son IG hikayesinden görüldüğü üzere, Instagram Kanalları “yayın sohbeti” şeklinde bir fonksiyon olup IG Direct içinde hem metin, hem de resim ve anketlerle desteklenecek.

Bir kanala katıldığınızda, kanal IG Direct sohbet listenize eklenir. Sonrasında, sohbette paylaşılan mesajları okuyup tepki verebilirsiniz ancak sohbete kendiniz mesaj gönderemezsiniz.

Instagram’ın uygulama içinde daha fazla özel mesajlaşma yönünde kayması, kullanıcıların artık Hikayeler veya ana besleme yerine mesajlaşmayla daha fazla ilgilenmesiyle bağlantılı bir diğer özelliktir.

Bu, Meta’nın ele almak istediği önemli bir alan. Son iç rapora göre, Facebook ve Instagram’da geçirilen zaman artarken, içerik üretimi ve etkileşim azalıyor ve daha az insan kişisel güncellemeler paylaşıyor.

Bu, kullanıcıların kamusal güncellemeler yerine mesajlaşmaya dönmesiyle ilgili daha geniş bir trendle ilgilidir ve Kanallar, yaratıcıların ve markaların düşüşte olan etkileşimle mücadele etmek yerine, kitleleriyle daha organik ve doğal yollarla etkileşime geçmelerine yardımcı olacak başka bir yöntem olabilir.

GÖZAT!  Instagram Bağlantıları Messenger’a Eklendi

Bu, kullanım alışkanlıklarına uygun bir şekilde kolay bir yol olabilir ve yeni bir şekilde topluluk oluşturma fırsatı sunabilir. Kanallar şu anda belirli kullanıcılara sunulmaya başlanıyor ve Zuckerberg’e göre yakında Facebook ve Messenger’a da genişletilecek.

Paylaş