Neredeyse hepimiz Facebook kullanıyoruz ancak tüm özellikleri çok iyi bildiğimiz söylenemez. Örneğin önceden sildiğiniz mesajların geri gelebileceğini biliyor muydunuz? Bu aslında mümkün. Sadece birkaç adımda sildiğiniz için pişman olduğunuz mesajlar geri gelebilir. Sadece mesajlarla da kalmıyor. Ayrıca sildiğiniz fotoğraf ve videoları, durum güncellemelerini ve tüm paylaşımları da kurtarabilirsiniz.

Facebook’ta Silinen Mesaj ve Paylaşımlar Nasıl Geri Gelir?

Öncelikle hesabınıza giriş yapın. Facebook ekranının sağ üst köşesinde bulunan ok işaretine tıklayın. Açılan menüden “Ayarlar” seçeneğine tıklayın. Buradan da “Hesap Ayarları” seçeneğini seçin.

Karşınıza Genel Hesap Ayarları adlı bir sayfa gelecek. Bu ekranın alt kısmında “Facebook verilerinin kopyasını indir” seçeneğini göreceksiniz. Bu gömülü link bir arşiv dosyası görevindedir. Bu arşivde Facebook mesajlarınız, fotoğraflar, videolar ve tüm paylaşımlar depolanmaktadır. Bu seçeneğe tıklayın ve ardından Arşivi Başlat seçeneğine tıkayın. Böylece tüm verilerinizi indirmiş olacaksınız.

İndir seçeneğine tıkladığınızda karşınıza “Kişisel arşivin oluşturuluyor. Hazır olduğunda e-posta ile bilgilendirileceksin.” şeklinde bir uyarı gelecektir. Bu sırada Facebook hesabınızın kayıtlı olduğu mail adresinize arşiv oluşturduğunuza dair bilgilendirici bir mail gelecek. Bu mailden sonra arşiv hazır olduğunda indirebileceğinize dair başka bir mail gelecek Facebook’tan. Maille gönderilen linke tıkladığınızda arşiviniz inmeye başlayacaktır.

GÖZAT!  Facebook Artık Videolardaki Yüzleri de Tespit Edecek

Bu dosya bilgisayarınıza zip. şeklinde iniyor; zip dosyasını açarak içeriğe ulaşabilirsiniz. Burada mesajlar dosyasına tıklayarak silinen mesajlara ulaşabilirsiniz.Arşiv dosyasından fotoğraflar, arkadaşlar, notlar, yerler gibi pek çok veriye erişebilirsiniz.