Bildiğiniz gibi Whatsapp’ta çevrimiçi durumunuzun görüntülenmesini kontrol edebiliyorsunuz. Bu özellik güncellenmeden önce kullanıcılardan oldukça fazla şikayet almıştı. Ancak şimdi bir Whatsapp casus uygulaması ile kullanıcılar çok daha büyük bir sorun ile karşı karşıya.

Chatwatch adlı yeni uygulama Whatsapp kullanımızını takip ederek sizinle ilgili birçok veriyi kullanıcılarına sunuyor. Whatsapp kullanıcılarının çevrimiçi ve çevrimdışı durumlarını da takip edebilen uygulama, ne kadar uyuduğunuzu, gün içinde ne kadar Whatsapp kullandığınızı hesaplayabiliyor.

Kim kiminle sohbet ediyor öğrenebilirsiniz

Uygulamanın en rahatsız edici özelliklerinden biri de, kullandığı yapay zeka sayesinde seçtiğiniz iki kişinin birbiriyle sohbet edip etmediği hakkında tahminlerde bulunabilmesi. Özellikle kıskanç sevgililerin sıkça kullanacağı bir uygulama olabilir. Diğer taraftan yöneticileriniz iş satlerinde ne kadar süre Whatsapp kullandığınızı belirleyebilir. Son görülme ayarınız kapalı olsa bile Chatwatch bu verileri toplayabiliyor.

2 Dolara özel hayatınız takip edilebilir

Uygulama, iki kişiyi iki haftalık süre içinde takip edebilmeniz için sizden 2 dolar talep ediyor. Ancak bu rakam kıskanç bir sevgili ve sizi takip etmek isteyen bir patron için makul bir ödeme olacaktır. Uygulama başlangıçta veri toplayabilmek ve tahminde bulunabilmek için 24 saatlik bir süreye ihtiyaç duyuyor. Bu süre sonunda ilk sonuçlara ulaşabiliyorsunuz.

GÖZAT!  Whatsapp Verileri Reklam Amaçlı Kullanılıyor!

 

Paylaş