FBI’ın başında bulunan James Comey, evinde bulunan eşyaların güvenliği ile ilgili titizliğinden bahsederek, basın toplasında bulunan herkesi şaşırttı.

Facebook’un sahibi Mark Zuckerberg’in web kamerasını bantla kapattığı biliniyor. Zuckerberg’in kötü maksatlı kişilere karşı önlem olarak yaptığı tahmin ediliyor. FBI müdürü Comey de aynı önlemi aldığını açıkladı.

FBI’ın müdürü James Comey, Strateji ve Uluslararası Çalışmalar Merkezi’nde düzenlenen konferansa konuşmacı olarak katıldı. Comey’e, evindeki kameraları bantla kapatıp kapatmadığı soruldu.

Comey, ‘aynı zamanda pek çok şey için benle alay ediliyor ama insanlar araba kapılarını kitlemeli, geceleri kapılarını kapatmalı. Bir alarm sistemim var. Eğer böyle bir olanağınız varsa, kullanmalısınız, ben öyle yapıyorum. FBI müdürünün kişisel güvenliğine önem vermesi anormal bir durum değil’ dedi.

Bu açıklama sosyal medyada oldukça konuşuldu. Comey, ünlü isimlere de kendi gizliliklerini kendilerinin sağlaması gerektiğini söyledi ve bunu başkalarından beklememelerini dile getirdi.

Comey, webcam bantlamanın oldukça yaygın olduğunu ve FBI dışında diğer devlet dairelerinde de kameraların kapatıldığını vurguladı.

GÖZAT!  Volvo'dan Büyük Yenilik
Paylaş