Google Fotoğraf Yedekleme Nedir?

İnternet dünyasının en güçlü seslerinden biri olan Google, internet kullanıcılarına farklı uygulamalar sunarak çok kaliteli hizmetleri kullanıma sunuyor. Google’ın bu noktada hemen her internet kullanıcısının hayatına sunmuş olduğu yeniliklerden biri de Google Fotoğraf Yedekleme oluyor. Bu uygulama sayesinde internet dünyasının sosyal kullanıcıları büyük bir dertten kurtuluyor. Kişiler Android , Microsoft veya IOS cihazları, Mac ve tablet bilgisayarlarında yer alan fotoğraf ve videolarını yedekleme yaparak, cihazlarına yer açabiliyor. Yapılacak kısa süreli işlemler ile beraber cihazlarınızdan, Google fotoğrafları kullanarak tüm materyallerinize yine kısa sürede ulaşabilirsiniz. Ayrıca farklı filtreleme seçenekleri ile beraber bu fotoğraflarınıza özel isimler ile adlandırmalar yaparak hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Bir fotoğrafınızın adının “çiçek” olduğunu varsayalım. Aramaya “çiçek” yazarak tek tık ile o fotoğrafınıza ulaşabiliyorsunuz.

Google Fotoğraf Yedekleme Nasıl Yapılır?

Google fotoğrafları kullanarak yaşamış olduğunuz güzel anı ve hatıralarınızı yedekleyebilirsiniz. Yapmış olduğunuz yedekleme ile fotoğraf ve videolarınıza kolajlama da yaparak keyifli anlar yaşayabilirsiniz. Google Fotoğraf Yedekleme sayesinde tüm materyalleriniz güven içerisinde saklanıyor. Şimdi kısaca fotoğraf yedeklemeye bakacak olursak; Google Fotoğraf Yedekleme Nasıl Yapılır sorusunun cevabı cihazlarınıza göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak çoğunluğun akıllı cihazlar ile ios kullandıklarını varsayarak bu soruya bakalım.

GÖZAT!  New York Times Yorumları Google'a Emanet

Android veya IOS cihazınızdan Store’u kullanarak uygulamayı cihazınıza yükleyip çalıştırınız. Uygulama çalıştırıldıktan sonra “Ayarlar” ve hemen ardından “Yedekleme” seçeneğine tıklayarak fotoğraflarınızın senkronizasyonunu başlatabiliyorsunuz. Yedekleme ve senkronize etme işleminin ardından cihazınız, uygulamaya fotoğraflarınızı yedeklemeye başlıyor. Ancak bu işlem gerçekleştirilirken mobil veri hücresini kapatmanız sizin avantajınıza olur. Çünkü fotoğraf ve videolarınız önemli bir sınırı kapsayabiliyor. Bu sebeple wifi seçeneğini kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Cihazlarınızdaki tüm materyalleri yedekleyebileceğiniz gibi, aralarında seçimler yaparak da dilediğiniz materyalinizin yedeklenmesini tek tek sağlayabiliyorsunuz.