LinkedIn günümüzde kariyer gelişiminde büyük bir yere sahip ve iş arayanlar için oldukça iyi bir araç haline geldi. 380 milyondan fazla üyesi olan bu platform dünyada profesyoneller arasında en popüler olanı. Milyonlarca profil olması demek iş arayanlar için bir rekabet ortamı da olduğunu gösteriyor. Peki bu kişiler arasından nasıl sıyrılabilirsiniz? Bu yazımızda size mükemmel bir LinkedIn orıfili için ipuçları vereceğiz.

Öncelikle işe profilinize yeni çekilmiş profesyonel görünümlü bir fotoğraf ekleyerek başlayabilirsiniz. Araştırmalara göre profil resmi olan profiller olmayanlara göre daha çok görüntüleniyor. İletişim bilgilerinizi doğru ve eksiksiz girmeniz de çok önemli çünkü firmalar bu sayede size ulaşabilecekler.

Özet kısmı oldukça önemli çünkü aramalarda bulunmanızı sağlayan bu kısım. Kendinizi ve çalıştığınız yerleri burada kısa ve net olacak şekilde özetlemelisiniz. Yeteneklerinizi profilinize eklerseniz profil görüntülenme şansınız 13 kat artar.

LinkedIn’e üye olduğunuzda sizin profiliniz için bir URL oluşturulur ve rakamlardan oluşur. Bu URL adresini kişiselleştirmeniz önemlidir. Kolay bulunacak bir adres yapmanız faydalıdır, isminiz ve soy isminiz şeklinde değiştirebilirsiniz.

GÖZAT!  LinkedIn Students Nedir?

Çalışmalarınızı ve başarılarınızı mutlaka sergileyin ve bunlara yer verin. Katıldığınız projeleri bugüne kadar aldığınız ödülleri ve başarılarınızı mutlaka belirtin. Gönüllü olarak yer aldığınız proje ve organizasyonları da profilinize eklemeyi unutmayın.

Sektörünüzle ilgili olan gruplara katılın ve yeniliklerden haberdar olun. Bu iş ağınızı da genişletecektir. Bu yeni kişilerin profilinizin farkına varması için de iyi bir yoldur.