Hasan Aslanoba tarafından kurulan TazeDirekt.com’un, finansal gerekçeler gösterilerek kapandığını hatırlıyoruz. Yeni gelen habere göre, TazeDirekt.com, tüm IP haklarını Migros’a devretmeye hazırlanıyor.

TazeDirekt.com, organik ürünler üzerine satış yapan bir girişim olarak kuruldu. Kurucusu Hasan Aslanoba, Aslanoba Gıda tecrübesini de katarak, site ile bizzat ilgilendi. Şirket kendi teslimat ağını kurmuş, fakat nakit yapmaya başlanınca ani bir kararla kapatılmıştı. Aslanoba, bu karara rağmen Tazedirekt‘e olan inancını her fırsatta dile getirmişti. Herkes, Tazedirekt’in varlığını merak ediyordu.

tazedirekt.com
tazedirekt.com

Tazedirekt.com, internet üzerindeki haklarının hepsini Migros’a devrediyor. Yani Migros’un sahibi olan Anadolu Holding‘e… Prensipte anlaşan şirketler arasında, imzalar henüz atılmadı. Anlaşma içeriğinde, Tazedirekt’in tasarım, yazılım, marka, mevcut veri ve fotoğrafları da bulunuyor. Fiziksel varlıkların ise devri anlaşma dahilinde bulunmuyor.

Migros’un, e-ticarete en fazla önem veren marketler zincirlerinin başında geliyor. Anadolu Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, dünyanın en büyük meyve bahçelerinden birini kurmuştu. Migros‘un, Tazedirekt markasını Migros markasından ayrı olarak şekillendireceği de gelen bilgiler arasında.

GÖZAT!  Google’a Rakip Geliyor!