Uzun süredir Instagram’ı kullananların bazıları sevmese de Facebook yönetimi başarılı uygulamalarını Instagram‘a aktarmaya devam ediyor. Bunlardan biri de Facebook Messenger olacağa benziyor. Bildiğiniz gibi ilk çıktığı dönemlerde pek tutmamış bir uygulama gibi görünse de zamanla hayatımızın bir parçası oldu Facebook Messenger. Bir süre sonra Facebook gelen kutusu tasarımının da ötesine geçerek kendine ait bir uygulamaya da sahip oldu.

Son güncellemeyle Facebook yönetimi Instagram için de benzer bir uygulama yayınladı. Direct from Instagram uygulamasıyla Instagram’ın gelen kutusu yeni uygulamaya taşınmış oldu.

Instagram gelen kutusu tarih oluyor

Şu an Türkiye’nin de dahil olduğu altı ülkede test aşamasında olan uygulamayı indirip giriş yaptığınızda Instagram’ınızdan gelen kutusu kalakacak. Yine Snapchat uyarlaması gibi gelen uygulamayı açtığınızda direkt kameraya bağlanıyorsunuz. Hızla görüntülü mesaj oluşturma ve Instagram arkadaşlarıyla paylaşma kolaylığı sağlayan Direct from Instagram, Instagram’ınızdaki gelen kutusunu tarihe gömüyor.

Mesajlaşmanın daha kolay bir yolu gibi görünse de, Instagram kullanmak için iki uygulamaya ihtiyacınız oluyor. Bakalım kullanıcıların bu yeni uygulama tepkisi nasıl olacak…

GÖZAT!  Boomerang'ı Duymadıysanız Hemen Deneyin!

Uygulamayı indirmek için:

IOS için Direct from Instagram indir

Android için Direct from Instagram indir