TechCrunch’un raporuna göre Instagram’a eklenen ancak henüz kullanılmayan bir kod, Instagram hikaye sisteminde, içeriklere müzik ekleme özelliğinin geleceğinin habercisi.

Bildiğiniz üzere Facebook son dönemde Sony, Universal gibi plak şirketleriyle anlaşmalar yapıyordu. Facebook ve Instagram için müzik konusunda yeni bir güncellemenin gerçekleştirileceği dedikodularına yol açan bu anlaşmalardan sonra Instagram Hikayeler’de bulunan müzik arama kodu, söylentileri doğrular nitelikte.

Hikayenin ruh halinize göre müzik ekleyin

Bu gizli müzik arama özelliğinde, türler, ruh halleri ve trend şarkılar şeklinde arama yapılabiliyor. Bildiğimiz gibi, Facebook’un “Ses Koleksiyonu” alanında da benzer şekilde türler ve modlar şeklinde arama yapılabiliyor. Muhtemelen Instagram Hikayeler’de de benzer bir arama alanı sayesinde fotoğraf veya videolara müzik eklenebilecek. Ancak gizli, kullanılmayan bir kod, bu özelliğin yakın zamanda sosyal ağa ekleneceği anlamına da gelmiyor.

Müzik etiketleri olarak adlandırılan sistemin kullanıcıların ve de özellikle reklam yayıncılarının oldukça ilgisini çekeceği düşünülüyor. Videolara müzik eklemenin hem kullanılan ek uygulamalar hem de telif açısından oldukça yorucu olduğunu biliyoruz. Instagram’ın yeni özelliğini heyecanla bekliyoruz.

GÖZAT!  Instagram Hikayeler’e Yeni Özellik: Carousel Reklamlar.