Her geçen gün hızla güncellenerek yeni özellikler kazanan Instagram , yeni bir güncelleme ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Özellikle kullanıcılar arası iletişimi hızlandırmayı amaçlayan sosyal ağ , yakında “Favoriler” özelliğini tüm kullanıcılar için kullanıma açacak.

Instagram Favoriler Özelliği Nedir?

Henüz tüm kullanıcılara açılmayan ve bazı bölgelerde test aşamasında olan Favoriler özelliği sayesine başkalarına ait hikayeleri arkadaşlarınızla paylaşabileceksiniz.

Hikayeler ile köklü bir değişime giden Instagram, daha sonra bu alanda seri güncellemeler yayınlamaya devam etmişti. Reklamların da aktif olarak kullanılabildiği Hikayeler bölümü yeni güncellemeyle birlikte etkileşimini artıracak gibi görünüyor.

Sık Kullanılan Sekmesi Kolaylığı Geliyor!

Paylaşmak istediğiniz hikayeyi “Favori” olarak belirledikten sonra paylaşmak istediğiniz kişileri seçerek paylaşabiliyorsunuz. Diğer taraftan, “Sık Kullanılanlar” sekmesi sayesinde, sık etkileşim kurduğunuz kullanıcılar en üst sırada görüntülenecek. Halihazırda Instagram bunun denemesini, Hikayeler ‘i paylaşırken çıkan kullanıcı listesinde uzun süredir yapıyordu.

Instagram’ın Etkileşim Gücü Artar mı?

Özellikle Intagram’ın etkileşim gücünü ve viral kabiliyetini artıracağı düşünülen özellik, yakında tüm kullanıcılar için aktif hale gelecek.

GÖZAT!  Instagram Hikayeleri Başarılı Olabilecek mi?

Siz yeni özellik hakkında ne düşünüyorsunuz?