Bilindiği gibi Mark Zuckerberg Youtube ile rekabet edebilmek için Facebook’ta video içerik yayınlanmasını artırmak amacıyla bir çok değişikliğe gitmiş ancak, Facebook Youtube’un başarısını tekrarlayamamıştı.

Yakın zamanda Snapchat‘i de satın almaya gayret eden Zuckerberg, başarılı olamayınca bu defa Instagram‘ı Snapchat özelliği olan “Hikayeler” ile güncellemişti. Şimdi de Zuckerberg, video içerik gösteriminden daha fazla pay alabilmek için Instagram’ı video özellikleriyle güncelleyecek gibi görünüyor.

Özellikle Instagram yönetimi, “Keşfetme” özelliğinin bu amaçla daha fazla kullanılmasını sağlamayı amaçlıyor. Instagram, keşfet sekmesinde video içeriklerin daha fazla öne çıkmasını sağlayarak video içerik erişimlerini artırmayı amaçlıyor.

Instagram’ın geliştirici ekibi, içeriklerin daha detaylı kategorize edileceği bir düzen üzerine de çalışma gerçekleştiriyor. Kısa sürede bu denli keskin değişimlerin yaşandığı Instagram’ın akıbetini oldukça merak ediyoruz… Sizce bu güncellemelerin Instagram’a faydası olacak mıdır?

GÖZAT!  Instagram Hikayeler’e Yeni Özellik: Carousel Reklamlar.