Arama motoru devi Google, dünyanın en çok kullanılan iletişim platformu olan Gmail’in web arayüzünü değiştiriyor. Henüz resmi olarak açıklanmayan yeni tasarımın önümüzdeki günlerde tanıtımının yapılması bekleniyor.

Arayüzün yenileneceği, Google’ın G Suite müşterilerine değişim ile ilgili attığı e-posta ile ortaya çıkmıştı. Yeni tasarım ile birlikte Gmail’e farklı yenilikler de getirilecek. Yeni özellikler Gmail kullanıcılarının tümü için aktif olacak.

Güncelleme sonrasında Google Takvim’e direk olarak Gmail’in arayüzünden erişilebilecek. E-postalar için erteleme özelliği bulunacak ve belirlediğiniz saatlerde e-postalarınız yeniden gelmiş gibi görünecek. Böylece e-postalarınızı  gözden kaçırmış olmayacaksınız.

İPhone ve Android kullanıcıları tarafından kullanılan akıllı yanıt sistemi Gmail’in de yeni arayüzünde de bulunacak. Bunların dışında internet olmayan ortamlarda da e-postalarınıza erişebileceğiniz bir sistem üzerinde de çalışılıyor.

Google’ın yeni tasarım görsellerini önümüzdeki günlerde paylaşması bekleniyor. Gmail, web arayüzünü uzun yıllar sonra ilk kez değiştiriyor.

GÖZAT!  Dünyanın En Değerli Şirketi!
Paylaş
Editör. Sosyal Medya Yönetimi.