Facebook, geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan veri skandalının ardından 70 milyar dolarlık değer kaybetmişti. Yaşananların ardından kullanıcıların güvenini kazanmaya çalışan platform, yeni güvenlik önlemleri alıyor. Platformun en fazla şikayet edilen taraflarından biri olan kullanıcıların gizlilik ve veri ayarları büyütülüyor.

Yeni güncellemeler ile mobil cihazlardaki ayarlar menüsü, aranılan bilgiye daha kolay ulaşılmasını sağlayacak. Ayarlar 20 farklı ekran üzerinden gösteriliyordu.  Artık kullanıcılar ayarlara tek bir yerden erişebilecek. Uygulamalar ile paylaşılan bilgilerin daha net anlaşılabilmesi için, güncel olmayan ayarlar da temizlendi.

Gizlilik kısayolları, kontrollerin çalışma şeklini anlatan ve daha kolay ulaşabileceğiniz bir menü halinde kullanıcılara sunulacak.

Artık hesabınızı daha güvenli hale getirmek için, iki faktörlü doğrulama ekleyebileceksiniz. Bu özelliği aktif hale getirdiğinizde, farklı bir cihazdan hesabınıza erişim sağlanmak istendiğinde sizden bir doğrulama istenecek.

İfade bıraktığınız içerikleri, yaptığınız aramaları ve gönderdiğiniz arkadaşlık isteklerini de silebileceksiniz.

Yeni güncellemelerin sonrasında, kişisel bilgilerinizi ve paylaşımlarınızı kimlerin gördüğünü de yönetebileceksiniz.

Bilgilerinize Erişin aracını kullanıma açmaya hazırlanan Facebook, bu sayede kullanıcıların gönderileri, yorumları ve aramaları gibi tüm bilgilere güvenle ulaşabilmelerini hedefliyor. Bu araç sayesinde, Facebook hesabınızda istemediğiniz tüm içerikleri silebileceksiniz.

GÖZAT!  Whatsapp Artık Ücretsiz!
Paylaş
Editör. Sosyal Medya Yönetimi.