Bilindiği üzere gençler Facebook üzerindeki hakimiyetlerini anne babalarına kaptırmış durumda… Bundan bir şekilde şikayetçi olan bir çok genç de Facebook profilini daha az ziyaret ederek diğer sosyal ağlara geçiş yapmış durumda… Gençler özellikle Snapchat ve Instagramı yoğun olarak kullanmaya başladılar. Tabi, Facebook yönetimi de bu gelişmeyi fark ederek hızla bir çözüm üretmek konusunda kolları sıvamıştı.

Harward Üniversitesi odaklı başlayan bir sosyal ağ olarak Facebook hedef tabanını kaybetmemek için yeni bir uygulama geliştirdiği ileri sürülüyor. Facebook Talk adındaki uygulama sosyal ağın oldukça önem verdiği genç kitlenin ilgisini çekmek üzere geliştiriliyor.

Uygulamayı Facebook Messenger’dan ayıran temel özelliklerden birinin ebeveyn kontrolleri olduğu iddia ediliyor. 13 yaşını doldurmamış kişilerin aktif olamayacağı uygulamada, kullanıcıların Facebook profilleri de herkese açık olmayacak. Diğer taraftan, uygulamayı kullanmak için Facebook profil sahibi olmanız da gerekmeyecek.

Eğleneceli maskeler ve yatarıcı araçlar ile zenginleştirileceği belirtilen Talk, gençlerin ilgisini yeniden kendine çekmek için Facebook’un önemli kozlarından biri olabilir.

Genç ve genç yetişkinlere yönelik bu uygulamanın başarılı olup olmayacağını, Facebook’un hedef kitlesinin ilgisini çekip çekemeyeceğini yakında göreceğiz…

GÖZAT!  Facebook, Tepkilerin Ardından Diğer Felaketleri de Hatırladı!
Paylaş