Emlak sektöründe rekabet hızla artıyor. Konut satışlarının 2018’in ilk çeyreğinde beklentilerin altında kalmasının ardından alternatif satış kanalları arayışı da arttı. Son dönemde oldukça fazla proje hayata geçirilmesine rağmen satışlar umulduğu hızda artmıyor.

Emlak sektöründe tüketici ile konut arzını karşılaştıracak birçok İnternet sitesi mevcut. Çoğunluğu projelerin kriterlerine göre sıralanmasına yönelik girişimler. Arzı sunarak talebin ilgisini çekmeye çalışan sitelerin dışında, öncelikle talebi toplamaya çalışan siteler de kurulmaya başladı.

Bu tarz yatırımlardan ilki Evgezgini.com ile hayata geçirildi. Evgezgini.com henüz Beta sürümünde yayınlanıyor. Temel olarak Ev Gezgini, evini dekore eden ya da bir “kendin yap” ürünü yapan kullanıcıların bu projelerini yayınladığı bir sosyal ağ olarak karşımıza çıkıyor. bununla birlikte evini dekore etmek isteyen, tasarım ya da dekorasyon fikirleri almak isteyen kullanıcılar da, binle üyenin projeleri, dolayısıyla evlerini sanal ortamda ziyaret etme fırsatı bulabiliyor. Diğer taraftan, evinde bir alanı dekore etmek isteyen bir kullanıcı fotoğrafını çekerek Evgezgini.com üyelerinden yardım alabiliyor.

Tasarım olarak Pinterest’i andıran site, basit kullanımıyla da dikkat çekiyor. Ana sayfasında, yeni eklenen tüm projeleri görebiliyorsunuz. Diğer taraftan, projeler üzerine yorumları da direkt ana sayfadan takip edebiliyorsunuz.

GÖZAT!  İşte Bugünün En Eğlenceli Tweetleri!

Diyelim ki mutfağınızda birtakım değişiklikler yapmak istiyorsunuz ve fikre ihtiyacınız var. Hemen Evgezgini.com ‘u ziyaret edebilir, “Mutfak” sayfasını seçebilir ve üyelerin mutfak dekorasyonlarını gezerek fikir edinebilirsiniz. Üstelik renk seçimi de yapabiliyorsunuz. Bu sayede mutfağınızda sarı renkte bir dekorasyon yapmak istediğinizde ilham verecek sarı mutfakları gezebiliyorsunuz.

Aynı zamanda bir sosyal ağ olarak tasarlanmış olan Evgezgini.com ‘da beğendiğiniz dekorasyon projelerini veya kullanıcıları takip edebilir, paylaşımlara yorum yapabilir ya da puanlayabilirsiniz.

Bir blog alanı da açılmış olan sitede, ev dekorasyonu ile ilgili ilginç bilgiler de paylaşılıyor. Son olarak konut projeleri için de bir alan ayırmış olan Evgezgini.com , ev arzı ile talebi daha yaratıcı bir yöntem ile bir araya getirmenin kapısını aralıyor.

Girişimi yakından takip ederek gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.