Eposta uygulaması Mailbox, sektöre ani bir adımla adım atmış, Dropbox tarafından satın alınmıştı. Bu hızlı çıkış uzun sürmemiş gibi görünüyor. Resmi bloğunda açıklama yapan Dropbox, Carousel’i kapatacağını duyurdu. Carousel, bir fotoğraf paylaşım uygulaması.

Dropbox, 2013 yılında Mailbox’ı satın alarak, e-posta deneyimlerini üst seviyeye getirmek istediğini açıklamıştı. 1 milyon kullanıcıya ulaşan Dropbox, ileri zamanlarda İpad uygulamasını yayınlamıştı. Mailbox’ın CEO’su Gentry Underwood, Mailbox’ın masaüstü sürümünü yayınlayacaklarını açıklamıştı. İleriki dönemlerde bu konuyla ilgili bir yenilik olmadı.

2014 yılında çıkan Carousel, Dropbox tabanlı bir video ve fotoğraf galerisi. Dropbox, en çok satın alma yapan girişimler arasına girmeyi başardıysa da, iki ürününü de kapamaya karar verdi.

İlerleyen dönemlerde, Carousel’den Dropbox uygulaması içinde faydalanılacağı söylentiler arasında. Mailbox için kesin kapanış tarihi 26 Şubat 2016. Carousel ise, 31 Mart 2016 da kapanıyor.

ABD eski Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, Dropbox’ın yönetim kurulu üyeliğini yapmıştı. Bu da beklentileri bir üst seviyeye çıkarmıştı.

Dropbox, halka arz edilmemiş, 10 milyar dolar değere sahip, en yüksek değerli girişimlerden biri.

GÖZAT!  Mika Tur El Değiştiriyor!
Paylaş