Bulut bilişim şirketi olan Alibaba Cloud, hizmetlerini Alibaba Grubu bünyesinde veriyor. Alibaba.com ile iş ortaklığı bulunan E-Glober, şirketin iş ortaklığını yapmaya hazırlanıyor.

İş birliği, firmanın bilişim yetkinlikleri ile uluslararası platformdaki altyapısını bir araya getirmeyi amaçlıyor. Yeni gelişme, Türk şirketlerinin dijital dünyaya uyum sağlamasını ve dünyaya açılmalarını da kolaylaştıracağından oldukça önem taşıyor.

 

Türkiye’de bulut sistemine geçiş hızlanırken, ticari faaliyetler ve bulut bilişim teknolojisiyle sarılı Türk şirketleri için de büyüme şansı sunuyor. Alibaba Cloud’un Türkiye’deki faaliyetleri ile birlikte, yerli şirketler, uluslararası faaliyetlerini desteklemek ve küresel ticaret alanındaki rekabet gücünü genişletmek için coğrafi erişimlerini büyütebilme fırsatı yakalayacak.

Alibaba Cloud, Hong Kong, Çin, Singapur, Avustralya, Orta Doğu, ABD ve Avrupa’nın da aralarında olduğu 18 bölge ve 43 noktada faaliyet gösteriyor.

Alibaba Cloud’un Türkiye pazarına girmesinin ardından birçok yerli şirket, elastic computing, güvenlik, ağ oluşturma, orta katman yazılımları, büyük veri ve analizler gibi hizmetlere kolayca erişim imkanı bulacak.

GÖZAT!  Whatsapp İle Önemli Mesajlara Kolaylıkla Erişebileceğiz
Paylaş