Bilindiği üzere Adobe, dünyanın en büyük grafik ve medya yazılım üreticileri arasında bulunuyor. Şirket şimdilerde akıllı asistan pazarına girmeye hazırlanıyor. Bunun için bir adım atan Adobe, Amazon Alexa ve Google Home için hizmet veren Sayspring’i satın aldı.

Adobe Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda CTO Başkanı olan Abhay Parasnis, yazılı bir açıklama yaptı ve sesli asistanlar üzerinde durdu. Cihazlar ve etkileşim şekilleri arasında bir kırılma noktasında olduklarını belirtti.

Parasnis. “klavyenin ve farenin ve hatta dokunmatik ekranlarımızın ötesine geçerek teknolojiyle etkileşim kurmak için daha da doğal olan bir şey kullanmaktayız. Ses teknolojisi hızla büyüyor ve bunun Adobe portföyünün ilerlemesinin ayrılmaz bir parçası haline gelmesi gerektiğine inanıyoruz. Sayspring’i Adobe bünyesine katmaktan heyecan duyuyoruz” dedi.

Yalnızca 1 yıl önce kurulan şirketin gördüğü ilgiye bakacak olursak, sanal akıllı asistan pazarında iyi bir gelecek vadettiğini söyleyebiliriz. Ses uygulamalarını kodlama gerektirmeden tasarlanmasını kolaylaştıran bir donanıma sahip olan Sayspring, New-York merkezli bir girişim. Ekip dün itibariyle Adobe’a katılmış durumda. Şirket, faaliyetlerine, teknolojisini Adobe’un ürün portföyüne entegre ederek başlayacak.

GÖZAT!  Forsquare, Trip Tips’i Tanıttı!

Adobe, teknolojiyi yeni nesil ses deneyimleri yaratmak için insanları güçlendirmeyi hedefliyor ve gelecek planları ile ilgili bir bilgi paylaşmıyor. Kullanıcıların davetiye ile kabul edildiği platforma, mevcuttaki müşterileri erişmeye devam edecek.

Paylaş
Editör. Sosyal Medya Yönetimi.